Değişen Yaris dikkatleri üzerine çekiyor

Değişen Yaris dikkatleri üzerine çekiyor

Üçüncü nesli ile yollara çıkan Toyota Yaris, tasarımında yapılan son değişikliklerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Pratik ve keyifli bir sürüş vaat eden Toyota Yaris, iki benzinli bir dizel olmak üzere üç farklı motor seçeneği ile yollarda.

1998 yılında tanıştığımız Toyota Yaris, geçirdiği makyajın ardından üçüncü nesli ile yollara çıktı. Ön yüzündeki ızgara grubu büyüyen, yatay konumlandırılan sis farları tampona dikey olarak monte edilen, yan ve arka bölümünde de değişikliklere uğrayan Yaris, geçirdiği değişimin ardından daha dikkat çekici hale geldi. 3950 mm uzunluğa, 1695 mm genişliğe, 1520 mm yüksekliğe ve 2510 mm aks mesafesine sahip Toyota Yaris, rakibi yeni Hyundai i20 ile karşılaştırdığında, 45 mm daha kısa, 39 mm daha dar, 46 mm daha alçak ve 60 mm daha kısa aks mesafesine sahip.

Direksiyon, üzerindeki kumandaları ile Yaris’in fonksiyonelliğini ön plana çıkaran Toyota mühendisleri yan havalandırma kanallarında değişikliğe gitmemiş. Dokunmatik müzik sistemi, Toyota Touch 2 ekranından kumanda edilebilirken, otomobil ile ilgili birçok bilgiye de buradan ulaşılabiliyor. Vites önü, kapı iç cepleri ve torpido olmak üzere birçok saklama alanı sunan Toyota Yaris, önde ve arkada da gerek diz, gerekse baş mesafesi konusunda yeterli alan sunuyor. Skypack donanımıyla gelen cam tavan ise iç mekanı ferah kılmış. Toyota Yaris 286 litrelik bir bagaj hacmine sahip.

1.33 benzinli ünitenin yer aldığı Toyota Yaris 100 kilometre hıza 12,6 saniyede ulaşıyor. Alt devirleri sevmeyen benzinli ünite CVT otomatik şanzıman ile desteklenmiş. Vites değişimlerinde oldukça başarılı işler çıkartan yeni Yaris’in ortalama yakıt tüketimi ise 6,2 litre.

Orta sert süspansiyonlarıyla sadece derin çukurlarda sorun yaşatan Toyota Yaris, rakiplerinde daha başarılı bir yol tutuşa sahip. Şehir içerisindeki dar sokaklarda da oldukça başarılı bir performans sergileyen yeni nesil Yaris, sınıfında yeni bir ivme yakalayacak gibi görünüyor.

20 Mayıs 2016 / Ekleyen: / Konu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma mı ihtiyacınız var? İletişime Geç